První zmínky o baňkování nepochází pouze z Číny, ale také ze starověkého Egypta a Řecka. Je to léčebná metoda, která se v klinické praxi často kombinuje s akupunkturou.
Baňkování neboli působení baněk se v Číně používá už po tisíciletí a nejen při bolestech pohybového aparátu, ale i ke zmírnění vnitřních potíží. Při baňkování dochází k prokrvení a uvolnění svalů nebo zatuhlých kloubů, k rychlejší látkové výměně, čistění organismu od toxických látek. V místě přiložení baňky klient cítí teplo, tah a pnutí kůže. Po odstranění baňky může na kůži zůstat nebolestivá „modřinka“, která se během 3-14 dnů ztratí.
Ošetření baňkami se provádí tak, že se plamínkem nahřeje vnitřek skleněné baňky, v ní se vytvoří podtlak a baňka se přisaje na kůži. Díky tomu se tkáň velmi intenzivně prokrví, což klasická masáž nezvládne.Baňka a plamínek
A s čím vším vám baňky mohou pomoci? Hlavně proti bolestem zad a páteře, uvolňují také ztuhlé svalstvo, stimulují krevní oběh, endokrinní systém i vnitřní orgány, zvyšují peristaltiku, zlepšují trávení a vstřebávání živin, velmi účinné jsou i proti celulitidě.